Epilácia laserom EPILIA RF

O prístroji

Lekársky diódový laser EPILIA RF vysiela laserové lúče s určitým množstvom energie a špecifickou vlnovou dĺžkou 808 nm priamo do vlasových folikulov.  Tým ničí korienky chĺpkov bez ovplyvňovania priľahlej oblasti. Použitá technológia využíva k lepším výsledkom na rozdiel od ostatných laserov, pôsobenie rádiofrekvenčnej energie. V tej istej dobe záblesku svetla sa zároveň vyšle určité množstvo rádiofrekvenčnej energie, ktorá prehreje danú oblasť, na základe čoho nemusíme používať vysoké hodnoty prístroja.  Vzniká menšie riziko popálenia, dosahuje sa lepšia redukcia aj svetlejších chĺpkov. Laserový lúč je absorbovaný pigmentom vo folikule chĺpku. Pri svetlejšom a tenšom chĺpku pôsobí súčasne rádiofrekvenčné vlnenie, ktoré spolu s chladením vrchnej vrstvy pokožky účinne pôsobí v hlbších vrstvách, kde likviduje korienok chĺpku vrátane cibuľky. Patrí k najbezpečnejším ošetreniam na trhu, preto laser EPILIA RF používajú aj na klinikách v Nemecku a Švédsku.

Každý chĺpok rastie inak a záleží na veku, váhe, metabolizme, hormónoch a iných faktoroch. 

Všetky chĺpky prechádzajú troma fázami rastu:
Anagénna fáza – v tejto fáze chĺpky aktívne rastú.
Katagéna fáza – v tejto fáze sa zastavuje výživa a rast.
Telogénna fáza – kľudová fáza pred vypadnutím chĺpku.

Laserová epilácia je účinná na začiatku anagénnej fázy, hneď ako začne chĺpok rásť. V tomto štádiu je vlasový folikul celistvý, nenachádza sa hlboko a  je aj viac pigmentovaný. 

Počas katagénnej a telogénnej fázy sa cibuľka uvoľňuje z papily, začína stúpať a chĺpok vypadáva. 

V okolí hornej pery sa v momente jedného ošetrenia v anagénnej fáze nachádza asi 50% chĺpkov, 40% na predlaktí a na iných miestach je v požadovanej fáze na odstránenie chĺpkov 20-30%. To je dôvod, prečo musíme ošetrenie niekoľkokrát opakovať. 

Pod pojmom trvalá epilácia je uvádzaná úspešnosť 75 – 95% a dlhodobý charakter na niekoľko rokov. Veľmi jemné svetlé a šedivé chĺpky nie je možné laserovou epiláciou odstrániť. 

Čím je svetlejšia pokožka a tmavšie chĺpky, tým je aj vyššia účinnosť ošetrenia. Chĺpky blond a biele sa odstraňujú horšie. Pri hustejšom a silnejšom ochlpení, je počet opakovaní vyšší.


Právne informácie

Sledujte nás na